top of page
3242971.jpg

САЖОВИЙ ФІЛЬТР DPF PDF FAP

3242971.jpg

САЖОВИЙ ФІЛЬТР DPF/PDF/FAP ПРОФЕСІЙНЕ РІШЕННЯ ПРОБЛЕМ

Якісний сервіс з ремонту, обслуговування та відключення Сажового фільтру (DPF, PDF, FAP,CAT) на Легкових, Вантажних автомобілях та Індустріальній техніці.

ДІАГНОСТИКУ НЕСПРАВНОГО САЖОВОГО ФІЛЬТРУ ТА КАТАЛІЗАТОРУ(НА БЕНЗИНОВИХ АВТОМОБІЛЯХ)

Знайти точну причину виходу системи з ладу та повернути робочий стан

2

ВИДАЛЕННЯ САЖОВОГО ФІЛЬТРУ ТА КАТАЛІЗАТОРУ(НА БЕНЗИНОВИХ АВТОМОБІЛЯХ)

Повний комплекс робіт, що включає механічне видалення та перепрограмування блоку керування двигуна

3

МЕХАНІЧНЕ ЧИЩЕННЯ ФІЛЬТРУ

Чищення Сажового фільтра DPF із застосуванням  процедури очищення  хімією

4

РІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПІСЛЯ НЕЯКІСНОГО СЕРВІСУ

Аналіз проведених змін та виправлення допущених помилок сторонніх сервісів

3242971.jpg

                               ДОКЛАДНО ПРО САЖОВИЙ ФІЛЬТР

Призначення Сажового фільтра На всіх сучасних дизельних автомобілях встановлений фільтр сажевих частинок, що зазвичай називається Сажовий фільтр. Скорочено він також називається DPF (Diesel Particulate Filter), PDF (Particulate Diesel Filter), або FAP. Як правило, він встановлений після каталізатора, знаходиться в металевому корпусі, є керамічний брикет пористої структури вагою від 1 до 6 кг (залежно від автомобіля). Призначення видно з назви - фільтр сажі затримує незгорілі частинки сажі.

                                       Проблеми з Сажовим фільтром

Зазвичай термін служби фільтра становить 200 тисяч кілометрів, і він не повинен доставляти проблем під час правильної експлуатації. Але часто проблеми виникають на пробігу 40 тисяч і навіть менше. Чому так відбувається? Є кілька основних причин: Фізичний знос та/або руйнування. Неякісне паливо. Несправність одного або кількох компонентів фільтру (датчиків). Потрапляння оливи до системи випуску. Експлуатація автомобіля у режимі відсутності регенерації.

Важливо враховувати головний фактор - фільтр не може накопичувати сажу нескінченно, тому періодично запускається процедура пропалення або регенерації фільтру. Для її успішного виконання автомобіль повинен рухатися протягом приблизно 15-25 хвилин на підвищених обертах при повністю прогрітому двигуні, коли можливе підвищення температури вихлопних газів до 650-800 градусів. Тільки у цьому випадку фільтр очищується. При міському режимі роботи (особливо короткі поїздки) пропалення практично не вмикається, фільтр швидко забивається сажею і виходить з ладу. Те саме відбувається при несправності компонентів, що контролюють стан фільтру та систем, що беруть участь у процесі пропалювання.

 

                      

                          Симптоми несправності фільтру сажі

Є кілька симптомів, за якими можна зрозуміти, що з'явилася проблема з DPF:

-З'явилися символи "check engine" та несправності фільтру сажі. Зникла тяга чи відключилася турбіна.

-Вихід із ладу турбокомпресора, у тому числі після ремонту. Явна ознака проблеми із сажовим фільтром. Коли він забитий створюється великий протитиск, засмічення геометрії турбіни сажею та її заклинювання (скарга на недодув або передув турбіни), налипання сажі на крильчатці турбіни внаслідок чого з'являється дисбаланс.

-Підвищений рівень оливи – яскраве свідчення проблеми з DPF. Через постійну регенерацію дизельне паливо потрапляє в систему мастила, внаслідок чого відбувається підвищений знос усіх деталей двигуна.

-Симптомом несправного фільтру також може бути збільшена витрата палива (особливо на автомобілях Toyota/Lexus), двигун починає глухнути або не заводиться взагалі, періодично сильно димить (активна регенерація). Вихід із ладу датчиків. Сажа, яка може вільно вийти назовні, веде до швидкого виходу з ладу датчиків, контролюючих стан фільтру, і зрештою його руйнації.

-Сторонні звуки під час перегазування. Двигун неохоче набирає оберти, "чхає" при скиданні обертів, турбіна "шипить" і т.д.

-Періодично утворюється густий чорний дим. В основному від цього страждають власники автомобілей, обладнаних додатковою форсункою для пропалювання фільтра сажі.

-Постійна регенерація або занадто частий інтервал включення пропалювання фільтра сажі.

              Видалення фільтру: Екологія, Чорний дим, Техогляд

Деякі стикаються з проблемами після видалення - авто починає сильно диміти, сипатиме помилками, не може пройти техогляд. Проблема виникає не тому, що видалено фільтр, а є результатом звернення до дилетантів, за принципом "де дешевше туди і поїду".Звертаючись до фахівців, ви гарантовано захищені від таких "бонусів". Є величезна різниця між доопрацюванням у фахівців, які використовують перевірені сертифіковані рішення, і непрофесіоналів, які користуються "вимикачами" і іноді взагалі не розуміють, що і як потрібно робити. Переробити роботу після такого "сервісу" іноді коштує в рази дорожче, ніж зробити все добре.За умови справних форсунок та турбіни проблем із проходженням техогляду не виникає. Проходить техогляд. Димність 0.50! При тому, що автомобіль має вкластися у показник 1.5 (euro 4 та euro 5).Після якісної роботи автомобіль вкладається в цю норму із триразовим запасом, більше того, так само відповідає нормі Euro 6 (0.75)! Само собою, що при таких показниках димності ні про які клуби чорного диму та інші неприємні речі після видалення DPF говорити не доводиться.

        

bottom of page